خرید زمین مشا دماوند

راهنمایی خرید زمین مشاء دماوند

دشت مشاء دماوند

خرید زمین مشاء 

در این بخش از مقاله  دماوند زمین شما را با دشت مشا دماوند آشنا خواهیم کرد. برای آشنایی با این دشت زیبا و طبیعت بکر آن در ادامه با ما همراه باشید.

دشت مشا (Mosha) یکی از جاذبه های طبیعی دماوند و نام یکی از روستاهای شهرستان دماوند واقع در استان تهران است. این روستا در ۶ کیلومتری شمال غربی شهر دماوند و در کنار جاده هراز قرار دارد. این روستا در دره‌ای قرار دارد و کوه «میان‌رود» در شمال و غرب و «گردنهٔ امامزاده هاشم» در ۴ کیلومتری غرب این روستا است. بقعه امامزاده هاشم در ضلع شمال غربی جاده هراز در بلندی ۲۷۲۰ متر از سطح دریا و مشرف به دشت مشا است. دره «پشت بن» در ۳ کیلومتری شمال شرق این روستا می‌باشد.

این دشت با توجه به موقعیت مناسب و قرار گرفتن در میان شهر دماوند و شهر آبعلی و با در برگرفتن قسمتی از جاده هراز و نزدیکی به پیست آبعلی و هوای خنک و کوهستانی در همه فصول مورد استقبال فراوان کسانی است که به دنبال محیطی دنج برای استراحت و آرامش هستند.

خرید زمین مشا دماوند

خرید زمین مشاء

دیدنی های دشت مشاء دماوند

امامزاده دو برادر

امام‌ زادگان دو برادر که نام دیگر آن امام‌ زاده هادی و حارث است در فاصله ۲ کیلومتری جنوب غربی اما‌م‌ زاده ابراهیم دشتک در میان دشت مشا قرار گرفته است. بنای هشت ضلعی امام‌ زادگان از دو برج سنگی درست شده است که حدود ۶ متر از همدیگر فاصله دارند. قدمت امام‌ زاده هادی و حارث به قرون ۶ و ۷ هجری قمری می‌رسد.

چشمه اعلا

چشمه اعلا در ۴ کیلومتری شمال شهر دماوند قرار دارد و به مشا نزدیک است.  در محوطه‌ای بزرگ قرار دارد که هر ساله میزبان گردشگرانی است که برای تفریح و استفاده از خاصیت درمانی آب به آن‌جا می‌روند.

اقامت در دشت مشاء دماوند 

مشا از دو منطقه تشکیل شده‌ است. بخشی از این دشت همچنان بافت روستایی دارد اما بخش دیگری همچون دماوند ویلاسازی‌هایی در آن اتفاق افتاده که می‌توانید برای اقامت از آنها استفاده کنید. همچنین سال گذشته بنا به اعلام فرماندار دماوند، قرار شده که این منطقه به یک محل گردشگری و اقتصادی تبدیل شود

بهترین اب وهوا شرق استان تهران

خرید زمین مشاء

چطور به دشت مشاء دماوند برویم؟

برای رسیدن به مشا از تهران باید به بزرگراه زین‌الدین، جاده دماوند رفت و مسیر تهران- پردیس را پیش گرفت و به سمت جاده هراز حرکت کرد. قبل از پیست اسکی آبعلی، در سمت راست، جاده‌ای آسفالت شده دیده می‌شود که تابلو آن شما را به مشا راهنمایی می‌کند. از تهران تا مشا مسیری در حدود یک ساعت و بیست دقیقه در پیش دارید.

مقالات بیشتر...
مشاء دماوند

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Compare Listings

عنوان قیمت وضعیت نوع منطقه هدف اتاق های خواب حمام و سرویس بهداشتی
×

چگونه می توانیم به شما کمک کنیم؟

×